• 0312 395 41 00
  • 0312 395 73 59
  • penersa@gmail.com
  • İvedik OSB Ağaç İşleri San. Sit. 1354.Cad. 1357.Sok. No:24 Yenimahalle-ANKARA

PVC DOĞRAMA

PVC Kapı ve Pencere Sistemlerinin Bileşenleri

Pvc kapı ve pencere sistemleri arasında seçim yaparken, sistemleri oluşturan 9 farklı faktörü göz önüne almak gerekir. 


Tüm bu faktörler pvc pencere sistemlerinin kalitesini az veya çok, fakat doğrudan etkiler. 

ALÜMİNYUM DOĞRAMA

Bu sistemler; ana yapılarda ve pencere, kapı sistemlerinde kullanılmaktadırlar. Ürünün doğru ve düzgün bir biçimde seçilmesi, kaliteli olması ve uygulanması çok önemlidir. Bütün bunlar bir araya geldiğinde ortaya estetik ve kullanışlı bir görüntü çıkmaktadır. Öncelikle malzeme seçimi çok iyi yapılmalıdır. Müşterilerimizin alüminyum doğrama sistemleri seçmesinin en büyük sebebi ağırlığı en az seviyeye düşürerek, maksimum enerji sağlanan ürünlerin firmamız tarafından kullanılmasıdır. Diğer bir sebep ise seçilen ürünün doğru ve eksiksiz şekilde uzman personellerimiz tarafından uygulanmasıdır.

Avantajları Nelerdir?

Alüminyum Uzun Ömürlüdür

Alüminyum, hava şartlarına karşı oldukça dayanıklıdır. Doğal korozyon önleyici kaplaması vardır. Ayrıca kontrollü oksitlendirme ile korozyon engellenebilmektedir. Uzun ömürlü olup, alüminyumun doğrama sistemleri 40 sene kadar dayanmaktadır.

Alüminyum Hassas Ölçülerde Üretilir

Hafif ve dayanıklı olmalarının yanı sıra alüminyum doğrama sistemleri çok yüksek bir uygulama hassasiyetine sahiptirler. Mimarlara, istek ve gereksinimlere göre tasarım olanakları sunmaktadırlar. Kısaca alüminyum profiller oldukça hassas ölçülerde üretilebilirler.

Alüminyumunun Bakımı Çok Kolaydır

Doğası gereği alüminyum yüksek bir kimyasal dirence sahiptir. Ahşaba göre temizliği ve bakımı son derece kolaydır. Vinil pencerelere göre bakımı çok kolaydır. Alüminyum yağmurla bile temizlenebilmektedir.

Alüminyum Çevrecidir

0 geri dönüşümlü, doğal ve çevrecidir. Geri dönüşümünde %95 enerji tasarrufu sağlamaktadır. Kurşun, civa gibi zehirli maddeler ile kansorojen maddeler içermez.

Alüminyumun Yangın Performansı Vardır

Yangın sırasında zehirli gaz salınımına yol açmaz. Yangın yönetmeliğine alüminyumun doğrama sistemleri uygundur. Isıya karşı dayanıklılığın yanında, kıvılcım ve zehirli gaz çıkarmazlar.

FOTOSEL KAPILAR

Fotoselli Kapılar

Kayar, kanatlı ve döner kapılar, her binadaki erişilebilirlik, emniyet ve rahatı geliştirmek ve güvenli hale getirmek için birçok yöntem sunmaktadır. Otomatik kapılar, misafirlerin iyi bir şekilde karşılanmasını sağlar, insan trafiğini yönlendirir ve içerideki iklimi korur.

Otomatik açılır kayar kapılar; dış ve iç mekanlarda kullanılmak için üretilen, farklı uygulama ve detay zenginliğine sahip, çok boyutlu özel çözümler sunan kapı giriş sistemleridir. Tasarımları yarım daire, tam daire, yay parçası şeklinde olan bu kapılarıda dış bükey veya iç bükey uygulamaları yapılabilmektedir. Her iki farklı uygulama şeklinde, tek kayar kanat ve çift kayar kanatlar kullanılması mümkündür. Otomatik kayar kapıların en önemli özelliği sağladığı enerji tasarrufu ile ekonomik çözümler üretmektedir. Bina cephelerinde ve iç mekanlarda, bulundukları ortamla kusursuz uyum oluşturarak, hoş görünüm sağlamaları yanında, yoğun insan trafiği için kullanışlı sistemler olmalarıdır.

KEPENKLER

Kepenk Sistemleri

Özellikle iş yeri, mağaza ve dükkanların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan kepenk sistemleri günümüzde estetik amaçlı da kullanılabilmektedir. Farklı mimari detaylarla uyumlu olarak kullanılan kepenkler motorlu ve uzaktan kumandalı olabilmekte ve kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Kepenk mini pencereli modeli ile güvenlik görevini yaparken vitrininiz de rahatlıkla izlenebilmektedir.

Kepenk sistemleri uygulanacak alana uygun olarak farklı yükseklik ve şekle sahip kepenk profilleri kullanılarak hem güvenlik hem de estetik ön planda tutularak çağdaş çözümler üretilebilir. İçi poliüretan dolgulu alüminyum panellerin yanı sıra endüstriyel tip, içi boş, ekztrüzyon profiller ve galvaniz profiller de kullanılabilir.


Detaylı bilgi 

          • Redüktörlü motor seçeneği ile elektrik kesintilerinde manuel açılabilme özelliği vardır.
          • Uzaktan kumanda sistemlerine entegre edilebilirler.
          • Güçlü motor sistemlerine sahip olduklarından, çalışma esnasında deforme olabilecek bir yay dengeleme
             sistemine ihtiyaç duymazlar.
          • Garaj kapısı uygulamalarında emniyet fotosel sistemleri ile donatılabilirler.

PANJUR

Panjur Sistemleri Ankara

Üstün kullanım kolaylığı sunan panjur kapılarımız depo, mağaza önü, garajvilla ve özel daire pencereleri gibi alanlarda amaca uygun ve kullanım tipine bağlı olarak farklı modelleriyle sizleri dünyaya bağlamaktadır.

Teknik Özellikleri

• Isı, ses ve toz izalasyonu için fitil, profil ve kanal sistemleri
• Her tür mimari yapıya uygulanabilme
• Geniş cepheli camlara tek parça uygulama
• Değişik renk ve model seçenekleri
• Merkezi sistemle veya tek tek açma kapama
• Otomatik olarak gece kapama, gündüz açma sistemi
• Elektrik kesilmesi durumunda manuel açma kapama
• Tüm kontrol ve emniyet sistemleri ile uygulanabilme özelliği

OFİS BÖLME SİSTEMLERİ

Firmamız, yapı sistemleri ile bugüne değin birçok projede taahhütlerini eksiksiz yerine getirerek tercih edilen olmuştur. Günümüzde Bölme duvar sistemleri imalatı ve uygulamasından, asma tavan uygulamaları ve ayrıca kapı sistemleri üretimi yaparak faliyetlerini sürdürmektedir. Sizde projeleriniz için güvenilir bir partner arıyorsanız bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Anahtar teslim ofis projeleriniz için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Günümüz gelişen inşaat sektörünün dinamiklerine uygun yenilikçi tasarımlarımız ışığın da yüksek katlı binaların korkutucu görüntüsünü yaşanılır alanlara çevirerek içerisinde geçirdiğiniz vaktin daha eğlenceli ve verimli olmasına katkı sağlıyoruz.

KIŞ BAHÇESİ

Kış Bahçesi Konsept Bir İştir, Her Kapalı Alan Kış Bahçesi Değildir!

En önemli problemlerimizden birisi “burayı ben kapatırım” şeklinde düşünülerek yapılan uygulamalardır. Kış bahçesi modern mimari tasarımlar içeren, kullanılan ürünlerin yeterlilik belgeleri bulunması gereken yaşam alanı yapı ürünleridir. Her mevsim yüksek performans, konfor ve verimlilikte kullanım sağlaması gerekir. Birçok materyalden oluşan kış bahçeleri doğru sistemler bir araya getirilip, profesyonel uygulama yapılmadığı takdirde müşteriler için kolaylıkla kabusa dönüşebilir.

SÜRME SİSTEMLER 

Genel Özellikler

PVC Sürme Kapı ve Pencere Sistemi içinde yer alan birçok profil ve yardımcı malzemeler, izolasyon hedeflenerek özel olarak tasarlanmıştır ve birleşim yerlerindeki alın kapatma I alın birleştirme profillerine, TPE conta dahil edile­rek izolasyon artırılmıştır.

PVC Sürme Kapı ve Pencere Sisteminde ; sürme kasa, sürme pervaz kasa, sürme kasa sineklikli, üç ray kasa, sabit sürme kasa ve sabit sürme pervaz kasa kullanımı ile birçok çözüm bulunmaktadır. Bu sistemde üretilen pencere ve kapı detayına göre, sistem içindeki iki farklı sürme kanat profil (3 oda­cıklı) seçeneği yer alır. PVC Sürme Kapı ve Pencere Sistemi, yardımcı profiller kullanılarak Zendow ve Everest Max Sistemleri ile de kombine edilebilmektedir. Ayrıca, alüminyum alın kapatma ve alın birleştirme profi­lleri ile rüzgara karşı mukavemet de artırılarak, daha geniş boyutlarda doğrama imalatı yapma olanağı sağlanır. Sürme kasa çift kanat hareketli veya sabit sürme kasa uygulamalarında, alt-üst ve yan kısımlarında fiks bölümler oluşturulabilir.

PVC Sürme Kapı ve Pencere Sistemde yer alan tüm profiller, TS 5358 EN 12608’e uygundur.